Κυριακή 3 Μαρτίου 2024

Α' ΕΠΣΕ: Ταμυναϊκός-Μαντούδι 4-0

Ο Ταμυναϊκός κέρδισε 4-0 το Μαντούδι, στην εικοστή τρίτη αγωνιστική της μεγάλης ευβοϊκής κατηγορίας. Η ομάδα του Αλιβερίου είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, έχασε ευκαιρίες στο πρώτο μέρος (μεταξύ των οποίων και κάθετο δοκάρι με τον Σταματούκο στα πρώτα λεπτά), "ξεκλειδώνοντας" τελικά την αντίπαλη άμυνα στην επανάληψη. Άνοιξε το σκορ στο 59′ με τον Μπράχα.

Ο Ντόβολης διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας του στο 72′ και τρία λεπτά μετά ο Πόγκας έκανε το 3-0. Ο Μπράχα σκόραρε ξανά στο 86′ και έκλεισε το σκορ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βελέντζας/Κοντογιαννίδης-Δούκας.

ΓΚΟΛ: 59′ & 86′ Μπράχα, 72′ Ντόβολης, 75′ Πόγκας.

ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ (Βαγγέλης Ντόβολης): Κότσαρης, Δήμου, Μαντζουρανάκης, Αναστασίου (78′ Φωτιάς), Μπελίτσος, Αντζέλι (46′ Ζαχαρόπουλος), Σταματούκος (75′ Α. Μυρτέζα), 17 Ντόβολης, Μπράχα, 14 Κονόμι, Πόγκας.

ΜΑΝΤΟΥΔΙ (Τάκης Σπυρόπουλος): Τρίκκας, Βρέττος, Μορφούλης, Τάρλας, Τσικτσίρης, Κουβούσης, Λειβαδίτης (79′ Αντωνίου), Σκριβάνος, Τηλιόπουλος (63′ Τριανταφύλλου), Τσούμαρης (79′ Τσάλας), Στεργίου.