Κυριακή 9 Νοεμβρίου 2014

Σαν Σήμερα (9/11/2014): Δόξα Προκοπίου-Ταμυναϊκός 0-2

Ο Ταμυναϊκός επικράτησε στο Προκόπι της Δόξας με 2-0, σαν σήμερα 9/11, για την 8η αγωνιστική της Α' ΕΠΣΕ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο δημιούργησαν ευκαιρίες για να σκοράρουν, με τους "μαυραετούς" να έχουν ένα δυναμικό ξεκίνημα στην επανάληψη, απειλώντας την εστία της ομάδας του Αλιβερίου, που όμως ήταν εκείνη που άνοιξε το σκορ στο 54′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Β. Τσαλιαγκός (το κέρδισε ο αδερφός του Γ. Τσαλιαγκός). Ο ίδιος παίχτης σημείωσε και το δεύτερο γκολ του αγώνα, "σφραγίζοντας" στο 90′ το "τρίποντο" των φιλοξενούμενων και αξιοποιώντας ασίστ του Τσαγκού.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριακός/Ρουμπής-Μπακατσέλος.

ΓΚΟΛ: 54′ & 90′ Β. Τσαλιαγκός.

Η Δόξα Προκοπίου του Γιώργου Λιαγκάκη είχε στην αρχική της ενδεκάδα τους: Παμφίλη, Γ. Μορφούλη, Πουλιπούλη, Πεππέ, Α. Ανδρέου, Ν. Κανελλόπουλο, Δασκαλόπουλο, Σ. Ανδρέου, Κουτσουφλάκη, Δημάκο και Σταμούλο.

Ενώ ο Ταμυναϊκός του Σπύρου Σταματούκου ξεκίνησε με τους: Ντουρέκα, Μάλλιο, Κρόκο, Δ. Λύκο, Πιλάτη, Ιωαννίδη, Σταμέλο, Τσαγκό, Β. Τσαλιαγκό, Γ. Τσαλιαγκό και Αποστόλου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Παντριαδικός-Απόλλων Ερέτριας 3-1, Αυλίδα-Λουκίσια 0-1, Σκύρος-ΑΟ Χαλκίς 0-4, Λήλας Βασιλικού-Καστέλλα 0-1, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Αρτάκη 2-3, Μακρυκάπα-Ιστιαία 2-1, Δροσιά-Αυλωνάρι 2-2, Δόξα Προκοπίου-Ταμυναϊκός 0-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΟ Χαλκίς 24, Αρτάκη 17, Ολυμπιακός Χαλκίδας 15, Καστέλλα 15, Απόλλων Ερέτριας 15, Παντριαδικός 14, Δροσιά 13, Ταμυναϊκός 13, Ιστιαία 11, Αυλωνάρι 11, Μακρυκάπα 10, Λήλας Βασιλικού 9, Αυλίδα 6, Λουκίσια 5, Δόξα Προκοπίου 1, Σκύρος 0.