Σάββατο 26 Νοεμβρίου 2016

Σαν Σήμερα (26/11/2016): Ταμυναϊκός-ΑΕΚ Χαλκίδας 4-0

Με 4-0 επικράτησε της ΑΕΚ Χαλκίδας ο Ταμυναϊκός, σαν σήμερα 26/11, για την 11η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 42ο λεπτό με μακρινό σουτ του Κρόκου, ενώ στην επανάληψη που είχαν την απόλυτη υπεροχή σημείωσαν ακόμη τρία τέρματα. Αρχικά στο 63′ ο Κούρτης διπλασίασε τα γκολ τους και δύο λεπτά μετά ο Σταμέλος έκανε το 3-0, ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 72ο λεπτό ο Σίμωσης.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λάμπρου/Κωνστάντιος-Δελχάς.

ΓΚΟΛ: 42′ Κρόκος, 63′ Κούρτης, 65′ Σταμέλος, 72′ Σίμωσης.

Ταμυναϊκός (Βαγγέλης Ντόβολης): Μπασινάς, Β. Αναστασίου, Πιλάτης (73′ Ρέτσας), Καρατζάς, Μ. Αναστασίου (46′ Κούρτης), Κορνελάτος (75′ Μαντασάς), Φωτιάς, Τσάγκος, Σταμέλος, Σίμωσης, Κρόκος.

ΑΕΚ Χαλκίδας (Γιώργος Δάβρης): Αγριόδημος, Βρέττος, Μπισμπικόπουλος, Τσολάκος, Κοκκάλας (57′ Ντούρμας λ.τ.), Τζάβρας, Παπαδάκης, Σεϊνταράσι (73′ Μετοχιάτης), Σμυρναίος, Γ. Αγγελάτος, Δ. Αγγελάτος (72′ Κουρτίδης).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ελλήσποντος-Αυλίδα 0-0, Ηρακλής Ψαχνών-Όλυμπος Γυμνού 8-3, Λήλας Βασιλικού-Αστέρας Βατώντα 1-1, Παντριαδικός-Καστέλλα 3-1, Ταμυναϊκός-ΑΕΚ Χαλκίδας 4-0, Αρτάκη-Μακρυκάπα 1-0, Δροσιά-Αυλωνάρι 3-0, Ακαδημία Ιστιαίας-Απόλλων Ερέτριας 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αρτάκη 28, Ταμυναϊκός 22, ΑΕΚ Χαλκίδας 19, Απόλλων Ερέτριας 19, Μακρυκάπα 18, Λήλας Βασιλικού 17, Παντριαδικός 16, Καστέλλα 16, Αυλίδα 14, Δροσιά 14, Ελλήσποντος 13, Ηρακλής Ψαχνών 12, Αυλωνάρι 9, Όλυμπος Γυμνού 9, Αστέρας Βατώντα 9, Ακαδημία Ιστιαίας -6.