Κυριακή 20 Αυγούστου 2017

Φιλική νίκη της Χαλκίδας επι του Ταμυναϊκού στο Αλιβέρι

Φιλική νίκη σημείωσε ο Α.Ο. Χαλκίς μέσα στο Αλιβέρι επί του Ταμυναϊκού με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης και κατάφεραν πάρουν τη νίκη με γκολ που πέτυχαν
οι Γεωργίου και Ταυταρίδης.
Η ομάδα του Αλιβερίου ήταν ανταγωνιστική για 70 λεπτά  και θα μπορούσε να σκοράρει στο 5λεπτο 35'-40', όταν έχασε δυο καλές ευκαιρίες με τους Μαλισσόβα και Κώτση. Σε γενικές γραμμές οι «νερατζούρι» έδειξαν μεγαλύτερο βαθμό ετοιμότητας και βάθος στο πάγκο, ενώ και ο Ταμυναϊκός δείχνει ότι χτίζεται σε σωστές βάσεις και είναι  ιδιαίτερα μαχητική ομάδα.

Ταμυναϊκος (Δ. Λύκος): Μητακίδης (65΄ Δουλκερίδης), Ζαρίφης, Πιλάτης, Καρατζάς (56΄Κρόκος), Πατσατζόγλου (88΄ Μάλλιος), Β. Αναστασίου, Κώτσης (80΄ Κικίδης), Μαλισσόβας (46΄ Λαλαής), Μ. Αναστασίου, Ραμπαβίλας,  Μήτρου (65΄ Κ. Καρατζάς)

Α.Ο.Χαλκίς (Α. Αυλωνίτης): Ντουμάνης (46΄ Σταυριανός), Στεργιανός, Θωμάς (60΄Τσατσαρώνης), Μπακομήτρος, Καραμπάς (60 Γεωργίου), Εμέκα , Χαρτσιάς (69΄Χατζηστάμου), Ντελέκος (60΄ Ταυταρίδης), Άγκμπο (60΄ Παλάτσιος), Πολίτης (46΄ Βαλκάνος), Κονσταντίνοφ (60΄Ανέστης).