Κυριακή 9 Σεπτεμβρίου 2018

Άνετα πήρε το εισιτήριο ο Ταμυναϊκός

Ο νέος Ταμυναϊκός του Γιάννη Kαρβέλη πήρε άνετη πρόκριση στο Νεοχώρι, κερδίζοντας με 5-1 τον τοπικό Νηλέα. Ο Βασίλης Αναστασίου άνοιξε το σκορ στο 36' και λίγο πριν τη λήξη του 45λεπτου (στο 44') ο νεαρός Δημήτρης Δήμου
σημείωσε γκολ στην παρθενική του εμφάνιση με την ομάδα του Αλιβερίου κι έκανε το 2-0.

Τριπλασίασε τα γκολ στο 60', άλλη μια φετινή μεταγραφή του Ταμυναϊκού, ο Γιάννης Λάμπρου. Δυο λεπτά αργότερα μείωσε ο 44χρονος Κώστας Κέκης, μοναδική μεταγραφή μέχρι τώρα των γηπεδούχων.
Αμέσως, όμως, με τη σέντρα ο Λεωνίδας Πιλάτης έκανε το 1-4, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο 15χρονος Σούλης Ποδαράς με εύστοχο πέναλτι sto 80'.

Διαιτησία: Ιω. Μπούρικας, Αγγ. Παππάς - Ι. Ντόβολης.

ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Δ. Νικολοπουλος): Ι. Κότσαρης, Γ. Κότσαρης, Κ. Κότσαρης, Β. Ρέτσας (59' Μήτρου), Σαμπάνης, Α. Ζωντός, Γ. Δήμου, Μακρής, Κέκης (72' Μάστορης), Ρουμελιώτης, Σαμαράς.

ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ (Γιαν. Καρβέλης): Μητακίδης, Δήμου (67' Μάλλιος), Λ. Πιλάτης, Κουτσαυλής (63' Φωτόπουλος), Β. Αναστασίου, Μ. Αναστασίου, Λουκάς, Παριανός (46' Κ. Πιλάτης), Λάμπρου, Πομάρες (72' Κ. Καρατζάς), Ποδαράς.