Σάββατο 25 Σεπτεμβρίου 2021

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Α' Φάση): Άγιος Λουκάς-Αυλωνάρι 0-3

Το Αυλωνάρι κέρδισε 3-0 στον Άγιο Λουκά την τοπική ομάδα, για την τρίτη αγωνιστική του δωδέκατου ομίλου της πρώτης φάσης του κυπέλλου Εύβοιας ‘Πανταζής Απόστολος’. Ο ΑΟΑ ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο τέταρτο λεπτό με τελική προσπάθεια του Παππά και δέκα λεπτά μετά ο Ηλίας διπλασίασε τα τέρματα του, ενώ στο 43′ είχε δοκάρι με τον Ντραγκότι, ο οποίος κατάφερε να σκοράρει στο 69′, ‘σφραγίζοντας’ τη νίκη της ομάδας του και διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δανιηλίδης/Πασχαλίδης-Κελεπούρης.

ΓΚΟΛ: 4′ Παππάς, 14′ Ηλίας, 69′ Ντραγκότι.

ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Β. Καρκαλέτσης, Τσάλας, Κιάτος, Κόρμπας, Ν. Πιλάτης, Γκαρούτσος (46′ Μπόκαρης, 62′ Κιούσης), Κωτσής, Γ. Πηλιχός, Περήφανος (46′ Αντωνίου), Δημολιάνης, Τόλιζας (46′ Γανωτής).

ΑΥΛΩΝΑΡΙ (Γιώργος Τζόκας): Μπασινάς, Παππάς, Μπρεγκανάκου, Μαστροκώστας, Ξυράφης (68′ Πόγκας), Καράπας (82′ Χοσαλάρι), Γ. Κούκης (68′ Μπάρδι), Ηλίας, Τσιάκος, Ντραγκότι, Ν. Παναγιώτου (46′ Γλυκός).