Κυριακή 12 Σεπτεμβρίου 2021

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Α’ Φάση): Ταμυναϊκός-Δύστος 6-2

Ο Ταμυναϊκός κέρδισε 6-2 τον Δύστο, για την πρώτη αγωνιστική του δέκατου τρίτου ομίλου της πρώτης φάσης του κυπέλλου Εύβοιας ‘Πανταζής Απόστολος’. Ο ΑΟΔ άνοιξε το σκορ στο 7′ με τέρμα του Λαθουρά, όμως οι γηπεδούχοι ‘απάντησαν’ δύο λεπτά μετά με το γκολ του Κουζούλογλου και στο 24′ ολοκλήρωσαν την ανατροπή στο σκορ, με τον Βρέττο να κάνει το 2-1. Ο Σταματούκος στο 44′ έδωσε προβάδισμα δύο γκολ (3-1) στην ομάδα του Αλιβερίου, με τον Δύστο να μειώνει 3-2 στο ξεκίνημα της επανάληψης, με τέρμα του Ποδαρά. Στη συνέχεια όμως οι γηπεδούχοι σημείωσαν ακόμη τρία γκολ, φτάνοντας με άνετο τρόπο στη νίκη, με τον Κουζούλογλου να σκοράρει ξανά στο 61′ (4-2), τον Κούτρα να ‘γράφει’ το 5-2 στο 72′ και τον Σταματούκο να σκοράρει ξανά και εκείνος και να διαμορφώνει το τελικό 6-2 στο 82′.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τουλούμης/Ιωάννου-Δάλλας.

ΓΚΟΛ: 9′ & 61′ Κουζούλογλου, 24′ Βρέττος, 44′ & 82′ Σταματούκος, 72′ Κούτρας-7′ Λαθουράς, 46′ Ποδαράς.

ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Αντωνόπουλος): Ζώντος, Δήμου (64′ Φωτόπουλος), Καλαμιώτης, Βελαέτης (64′ Φωτιάς), Καρατζάς Πέππας (46′ Κούτρας), Σταματούκος, Μ. Αναστασίου, Κοτρογιάννης, Κουζούλογλου, Βρέττος (46′ Πομάρες).

ΔΥΣΤΟΣ (Σάκης Νικολάου): Μπαρόλας, Στουραΐτης, Μπράχο, Θεοδωρακόπουλος, Α. Πιλάτης, Γ. Πιλάτης, Μοιρότσος, Μάλλιος, Λαθουράς (78′ Μαστροκώστας), Ποδαράς (88′ Βασιλόπουλος), Κόλλιας (19′ Κατσαρής).