Σάββατο 3 Ιουνίου 2023

Κ12 ΕΠΣΕ (Γ' ΦΑΣΗ): Άγιος Λουκάς-Ερμήλιος 0-3

Ο Ερμήλιος κέρδισε τον Άγιο Λουκά με 3-0, για την προημιτελική φάση του πρωταθλήματος Κ12 "Γεραμάνης Νικόλαος" της ΕΠΣΕ. Ο Κατσίκας άνοιξε το σκορ για τον Ερμήλιο στο πέμπτο λεπτό. Στο 24′ έγινε το 0-2 με τέρμα του Λιάπη, ο οποίος "σφράγισε" τη νίκη-πρόκριση της ομάδας του στα ημιτελικά, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, το οποίο το πέτυχε οκτώ λεπτά πριν τη λήξη.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ντούρας/Ντόβολης Ι.-Κηρύκος.

ΓΚΟΛ: 5′ Κατσίκας, 24′ & 52′ Λιάπης.

ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ (Γιώργος Μπόκαρης): Μπαράκος (54′ Νεοφώτιστος), Πέτρου (54′ Φωτιάς), Μαμουτάι, Κάργας, Κιάτος (48′ Κομίτσι), Φεργαδής, Γαλιτόπουλος, Λαλιώτης, Τσίγκρος (31′ Μυλωνάς). (Μυλωνάς, Κομίτσι, Τσαρούμης, Φωτιάς, Νεοφώτιστος, Μιχάλης).

ΕΡΜΗΛΙΟΣ (Δημήτρης Αντωνόπουλος): Μακρής (52′ Κατάρας), Σφυρίδης (45′ Τουρτουροπούλου), Πολυκαρπίδης, Δεληγιάννης, Μωραΐτης (52′ Βοϊλάκης), Λιάπης (52′ Ρετσίνης), Χρονόπουλος, Κατσίκας (32′ Αναστασόπουλος), Παπαδάς (45′ Πάνα).