Σάββατο 3 Ιουνίου 2023

Κ14 ΕΠΣΕ (Γ' ΦΑΣΗ): Άγιος Λουκάς-Ακαδημία Ψαχνών 1-6

Η Ακαδημία Ψαχνών επικράτησε του Αγίου Λουκά με 6-1, για την προημιτελική φάση του πρωταθλήματος Κ14 "Ποθητάκης Ιωάννης" της ΕΠΣΕ. Η ομάδα των Ψαχνών άνοιξε το σκορ στο όγδοο λεπτό με τέρμα του Π. Κορδώνη και στο 28′ διπλασίασε τα τέρματα τους ο Ευθυμίου, ο οποίος στο 53′ σκόραρε ξανά και ουσιαστικά "κλείδωσε" τη νίκη-πρόκριση της ομάδας του στα ημιτελικά (θα αντιμετωπίσει σε διπλούς αγώνες τον Ερμήλιο).

Εν συνεχεία οι Ψαχνιώτες αύξησαν το δείκτη του σκορ, με ένα τέρμα του Γαρέφαλου (57′) και ακόμη δύο από τον Π. Κορδώνη (60′ και 63′), που έκανε χατ-τρικ.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πάλλης, ένα λεπτό πριν το φινάλε, μειώνοντας για τους "λιγνιτωρύχους".

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κηρύκος/Ντόβολης Ι.-Ντούρας.

ΓΚΟΛ: 69′ Πάλλης-8′ & 60′ & 63′ Π. Κορδώνης, 28′ & 53′ Ευθυμίου, 57′ Γαρέφαλος.

ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ (Γιώργος Μπόκαρης): Παπαγεωργίου, Μπάστας, Μπόκαρης (40′ Φωτιάς), Βόντας, Χαραλάμπους, Δημολιάνης, Πάλλης, Γιαγκίνης, Στεφάνι, Χαρμαντάς (56′ Τσιμπούκης), Αλέξης.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΨΑΧΝΩΝ (Νίκος Πριόνας): Βογιατζής, Γκίκας, Γ. Στούπας, Ζαούρης (56′ Θεοδώρου), Δούδαλης, Στεργίου, Σταματίου, Ευθυμίου (62′ Δ. Γκίκας), Πριόνας (50′ Καλογιάννης), Γαρέφαλος, Π. Κορδώνης. (Ε. Κορδώνης).