Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2021

Β' ΕΠΣΕ: Άγιος Λουκάς-Μιαούλης Φύλλων 1-2

Ο Μιαούλης Φύλλων κέρδισε στον Άγιο Λουκά 2-1 την τοπική ομάδα, για τη 10η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Β’ Τοπικής. Ιδιαίτερα αμφίρροπο το ματς, με όλα τα τελικά να κρίνονται απ’ το 80′ και μετά. Σε εκείνο το λεπτό ο Κατσαρής άνοιξε το σκορ για την ομάδα των Φύλλων και ο ίδιος σκόραρε ξανά τέσσερα λεπτά, κάνοντας το 0-2.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν στα -λίγα- λεπτά που είχαν στη διάθεση τους, όμως το μόνο που κατάφεραν ήταν να φτάσουν στη μείωση του σκορ, στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας του αγώνα, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι (καταλογίστηκε ‘χέρι’ στον Ζαχαριά) του Κιάτου.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπούρικας/Καμπούρης Τ.-Γκάρα.

ΓΚΟΛ: 90′ Κιάτος-80′ & 84′ Κατσαρής.

ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Παναγιάρης, Τσάλας, Νικολάου (81′ Κόρμπας), Γκαρούτσος, Γανωτής, Πηλιχός, Ι. Δημολιάνης, Κοτολλάκου, Κωτσής, Α. Πηλιχός, Κιάτος.

ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΦΥΛΛΩΝ (Κώστας Παπαρίδης): Τσάβαρης, Γ. Καρβελάς (76′ Καρτελιάς), Γεωργίου (80′ Μπαρσάκης), Ζαχαριάς, Α. Σελαμάι, Πετράκης, Κατσαρής, Α. Σελεμάι, Δάδινας (58′ Καρατζής), Πόγκας, Κ. Τρίκκας (76′ Κακαβάς).