Σάββατο 11 Δεκεμβρίου 2021

Α' ΕΣΚΑΣΕ: ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Αστέρας Αλιβερίου 88-49

Μετά από δύο συνεχόμενες νίκες η ΑΕΕΠ Χαλκίδας επέστρεψε στις επιτυχίες επικρατώντας του Αστέρα Αλιβερίου με 88-49 σε ένα παιχνίδι όπου η ομάδα του Μιχαήλ δεν αντιμετώπισε κανένα θέμα φτάνοντας άνετα στη νίκη.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 11-4 στο 5′ και έκλεισαν το 1ο δεκάλεπτο μπροστά με 30-16. Η ομάδα του Ρέτσα προσπάθησε να επιστρέψει (35-23 στο 14′) χωρίς επιτυχία με την ΑΕΕΠ Χαλκίδας να προηγείται με 55-34 στο ημίχρονο και η συνέχεια να είναι διαδικαστικού χαρακτήρα με το σκορ στο 30′ να είναι 74-43 και την ομάδα της Χαλκίδας να επικρατεί με 88-49.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Δεμερτζής με 25 (1) πόντους με τους φιλοξενούμενους να έχουν δύο βασικές απουσίες των Τζουβάνα και Γλάρος.

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Κατσέλη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 30-16, 55-34, 74-43, 88-49.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Μιχαήλ): Τσαούσης, Κουτσογιάννης 9 (3), Καπετάνιος 1, Δεμερτζής 25 (1), Κολοβός 11, Μπαλάνος 8 (1), Αγγελέτος 16 (2), Αγκαλίου, Σπανός 6, Χαρλαβάνης, Δενδρινός 4, Γεωργουσόπουλος 8.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Ρέτσας): Κουκουβάος 3 (1), Ρέτσας 1, Καψούλης 10, Βασιλείου, Βογιατζής 1, Γανωτής 9, Ιωάννου Φ. 11, Καραμάνος 8, Ιωάννου Ε. 2, Αχματιώτης 4, Παπακωνσταντίνου.