Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2024

Α' ΕΠΣΕ: Ταμυναϊκός-Σταυρός 3-0

Ο Ταμυναϊκός επικράτησε 3-0 του Σταυρού, στην εικοστή δεύτερη αγωνιστική της μεγάλης ευβοϊκής κατηγορίας. Η ομάδα του Αλιβερίου ευτύχησε να ανοίξει το σκορ πριν τη συμπλήρωση ενός λεπτού αγώνα, με κεφαλιά του Κονόμι, έπειτα από σέντρα του του Κανάνι.

Οι γηπεδούχοι "κλείδωσαν" τη νίκη τους στο τελευταίο εικοσάλεπτο της αναμέτρησης, με τον Μπράχα να αξιοποιεί ασίστ του Δήμου, κάνοντας το 2-0 στο 74′ και τρία λεπτά μετά ο Ντόβολης έκλεισε το σκορ, με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πόγκας/Νέγρης-Παλούμπης.

ΓΚΟΛ: 1′ Κονόμι, 74′ Μπράχα, 77′ Ντόβολης.

ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ (Βαγγέλης Ντόβολης): Κότσαρης, Πόγκας (62′ Δήμου), Μαντζουρανάκης, Αναστασίου (79′ Μπελίτσος), Φωτιάς, Ντόβολης, Κονόμι (79′ Μυρτέζα), Ζαχαρόπουλος, Μπράχα (79′ Αντζέλι), Κάνάνι (62′ Σταματούκος), Πέππας.

ΣΤΑΥΡΟΣ (Κώστας Καλλιμάνης): Καρκαλής, Βογιατζής, Χασάνδρας, Γκρινιάρης, Μπίτζος, Σεΐτης, Χατζηαντωνίου (75′ Γιούλης), Σπανός (53′ Γραμματικόγιαννης), Ντούμας, Καραχάλιος, Τζαμίχας (85′ Κατσαρής).