Σάββατο 17 Φεβρουαρίου 2024

Β' ΕΣΚΑΣΕ Α' ΟΜΙΛΟΣ: Ληλάντιο-Αστέρας Αλιβερίου 67-78

Συνέχεια με νίκη στο πρωτάθλημα της Β' ΕΣΚΑΣΕ (α' όμιλος) για τον Αστέρα Αλιβερίου που επικράτησε του Ληλαντίου με 67-78. Οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με 19-25, με το Ληλάντιο να μειώνει τη διαφορά στο καλάθι στο ημίχρονο (38-40).

Ίδιο σκηνικό και στη συνέχεια με τον Αστέρα να διατηρεί το προβάδισμα με 55-59 στο 30′ και με επιμέρους σκορ 12-19 στην τέταρτη περίοδο, να φτάνει στην τελική επικράτηση με 67-78.

Οι Τσιώλης (31) και Βογιατζής (16) οι πρώτοι σκόρερς των δύο ομάδων.

Παράπονα από τη διαιτησία είχαν οι γηπεδούχοι.

Διαιτητές: Χατζής-Μασλατζίδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-25, 38-40, 55-59, 67-78.

ΛΗΛΑΝΤΙΟ (Λασπάς-Βασιλείου): Ρουμπής 18 (1), Τσιαχτάνης 5 (1), Προβατάς 2, Νικολάου, Σπύρου, Χριστόπουλος, Τσιώλης 31 (4), Δράμης 2, Σταματίου 3 (1), Φλώρος 4, Προκοπάκης 2.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Ρέτσας-Βογιατζής): Χροναίος 11 (1), Καψούλης 12 (4), Μάστορης Ι., Μάστορης Θ. 8, Μεϊντάνης 5 (1), Μάστορης Κ., Ιωάννου Φ. 5, Καραμάνος 8 (1), Κεράτσας 9 (2), Βογιατζής Π. 16 (1), Ιωάννου Σ. 4, Βογιατζής Σ.