Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου 2024

Β' ΕΣΚΑΣΕ Α' ΟΜΙΛΟΣ: Κονίστρες-Αστέρας Αλιβερίου 37-55

Σε εξ αναβολής αγώνα για το πρωτάθλημα της Β' ΕΣΚΑΣΕ (α' όμιλος) ο Αστέρας Αλιβερίου επικράτησε με 55-37 απέναντι τις Κονίστρες. Οι τυπικά γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 12-9 στην α’ περίοδο, αλλά στη συνέχεια ο Αστέρας παρότι είχε από νωρίς με 3 φάουλ τον Βογιατζή, ανέκαμψε και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 18-27.

Στη συνέχεια οι τυπικά φιλοξενούμενοι διατήρησαν το υπέρ τους προβάδισμα και με 4 εύστοχα τρίποντα στην τελευταία περίοδο άνοιξαν την ”ψαλίδα της διαφοράς” φτάνοντας στη νίκη με τελικό σκορ 37-55.

Διαιτητές: Καλαπόδης-Μυτιληνάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-9, 18-27, 28-36, 37-55.

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ (Μιχόπουλος): Δημάς Χ. 9 (3), Βασιλείου, Ψαριανός Γ. 8 (1), Μιχόπουλος 1, Κόλλιας 4, Δημάς Ν. 9 (2), Ψαριανός Α. 4, Σπύρου 2.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Ρέτσας-Βογιατζής): Μεϊντάνης 1, Χροναίος 6, Καψούλης 14 (3), Μάστορης Ι., Μάστορης Θ. 2, Ιωάννου Φ. 6, Καραμάνος 3 (1), Κεράτσας, Ιωάννου Στ. 7 (1), Βογιατζής Παντ. 11 (1), Μάστορης Κ. 3 (1), Μοιρώτσος 2.