Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2017

Φωτιά στην κορυφή έβαλε ο Α.Ο.Αγίου Λουκά

Φωτιά στην κορυφή του βαυμολογικού πίνακα του 3ου ομίλου της Β' κατηγορίας, έβαλε ο Α.Ο.Αγίου Λουκά με την ισοπαλία που πήρε μέσα στο γήπεδο του
Αμαρυνθιακού στέλνοντας τα Κόσκινα στην κορυφή.Έτσι τέσσερις αγωνιστικές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος έχουμε τρεις ομάδες που διεκδικούν το πρωτάθλημα.
Τα Κόσκινα με 39 βαθμούς, ο Αμαρυνθιακός με 38β. και η Κάρυστος με 36β..
Το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 1-1 παρόλο τις φιλότιμες προσπάθειες και των 22 ποδοσφαιριστών να παίξουν ωραίο ποδόσφαιρο, ο πολύ κακός αγωνιστικός χώρος δε βοηθούσε σε τίποτα.
Ο Αμαρυνθιακός βρέθηκε πίσω στο σκορ ύστερα απο το τέρμα που πέτυχε ο Α.Ο.Αγίου Λουκά στο 20' λεπτό μετά απο σέντρα του Γιαννούλη ο Παναγιάρης πρόλαβε τον τερματοφύλακα και πλασάροντας εύστοχα έκανε το 0-1.
Για την ομάδα της Αμαρύνθου η ισοφάριση ήρθε στο 3' λεπτο των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, μετά απο σέντρα του Αργύρη στην πλάτη της άμυνας του Α.Ο.Αγ.Λουκά ο Κιμουλιάτης πλάσαρε ευστοχα, κάνοντας το 1-1 που έμελε να είναι και το τελικό σκορ.