Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2017

Νίκη τίτλου για τον Άρη Αγίου Ιωάννη

ΝΙΚΗ ΤΙΤΛΟΥ για την ομάδα του Α.Ο.Αρη Αγίου Ιωάννη επι του Α.Ο.Νέων Στυρών, η οποία απο το πρώτο λεπτό του αγώνα μπήκε αποφασισμένη στο γήπεδο να τελειώσει απο σήμερα το Πρωτάθλημα. Κυρίαρχη καθ'όλη την
διάρκεια του παιχνιδιού με μεγαλό ποσοστό κατοχής , εξαιρετικό ποδοσφαιρό και πολλές χαμένες ευκαρίες να τελειώσει το ματς απο το πρώτο μισάωρο του παιχνιδιού.Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου σε μία αντεπίθεση η ομάδα των Ν.Στύρων προηγήθηκε ανοίγοντας το σκόρ αφού βάση του άγραφου κανόνα του ποδοσφαίρου η μπάλα τιμωρεί.Άμεση η αντίδραση της ομάδας μας , η οποία με ΚΑΡΔΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ , 2 λεπτά αργότερα μετα απο εξαιρετική ομαδική προσπάθεια η οποία είχε τελικό αποδέκτη τον Λευτέρη Μήτρου ισοφάρισε με κεφαλιά κάνοντας το 1-1.Αυτό ήταν και το αποτελέσμα του ημιχρόνου.Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα δεν άλλαξε , η ομάδα μας πατούσε καλύτερα στο γήπεδο και το γκόλ ήταν θέμα χρόνου.Το γκόλ ήρθε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δημήτρη Τσέλα ο οποίος άφησε άγαλμα τον αντίπαλο γκολκίπερ γράφοντας το 2-1.Ο Αργύρης Μήτρου με εξαιρετικό σουτ έγραψε το 3-1 και το κερασάκι στην τούρτα έβαλέ ο Κώστας Νικολάου ο οποιος εκμεταλεύτηκε ασίστ του Λευτέρη Μήτρου και έγραψε το τελικό 4-1.Συγχαρητήρια σε όλους για την μεγάλη σημερινή νική και αυτή την εξαιρετική χρονιά που διανύει η ομάδα μας , την Διοίκηση , τον προπονητή της ομάδας Γρηγόρη Γκογκορώση , του παίκτες αλλα και τους φιλάθλους για την μεγάλη παρουσία τους & που για έναν ακόμα αγώνα ήταν ο 12ος παίκτης της ομάδας.Επιτέλους οι κόποι πολλών ετών απο όλους τους συντελεστές δικαιώνονται και η ομάδα μπορεί πλέον να θεωρείται ομάδα της Β' ερασιτεχνικής Κατηγορίας ως Πρωταθλήτρια του 3ου Ομίλου της Γ' ερασιτεχνικής κατηγορίας .Απομένει ένας μόνο βαθμός στα επόμενα 4 ματς για να εξασφαλιστεί και μαθηματικά ο τίτλος.