Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2023

Γ' ΕΠΣΕ (Δ' ΟΜΙΛΟΣ): Άρης Αγίου Ιωάννη-Κονίστρες 1-3

Οι Κονίστρες κέρδισαν στον Άγιο Ιωάννη 3-1 τον Άρη, στην ένατη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου της γ' κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου. Ο Καραγιάννης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 28′, όμως ένα λεπτό μετά ισοφάρισε ο Μεταξάς.

Στο τρίτο λεπτό της επανάληψης ο Πίγκος έδωσε και πάλι το προβάδισμα στις Κονίστρες και στο 60′ ο Καραγιάννης διεύρυνε το προβάδισμα τους, με το 1-3 να μην αλλάζει ως το φινάλε.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σιαπλαούρας/Κελεπούρης-Περούλιας.

ΓΚΟΛ: 29′ Μεταξάς-28′ & 60′ Καραγιάννης, 48′ Πίγκος.

ΑΡΗΣ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ (Κώστας Μεταξάς): Όμερι, Μπιμπίκας (66′ Μακρυγιάννης), Καραβάς, Κρόμπας, Παντελής, Μπέλμπα, Κ. Παλαιοδήμος (66′ Ποδαράς), Μέξης, Λάμπρου (66′ Α. Παλαιοδήμος), Μήτρου, Μεταξάς (85′ Ντεμίρι).

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ (Παύλος Βογιατζής): Μύρκος, Πόγκας, Κ. Κωτσής, Γεωργικόπουλος, Κατσής (76′ Στεφάνου), Κρινής, Ε. Αγγελόπουλος, Μελισσάρης (73′ Κούκης), Πίγκος, Ε. Μιχαλομιχελάκης, Καραγιάννης (86′ Α. Αγγελόπουλος).