Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2023

Γ' ΕΠΣΕ (Δ' ΟΜΙΛΟΣ): Άγιος Λουκάς-Κριεζά 4-0

Ο Άγιος Λουκάς κέρδισε 4-0 τα Κριεζά, στην ένατη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου της γ' κατηγορίας Εύβοιας. Οι γηπεδούχοι, που ολοκλήρωσαν τον πρώτο γύρο με το απόλυτο των βαθμών και αύξησαν στο +7 την απόσταση από τα δεύτερα Κριεζά, άνοιξαν το σκορ στο έκτο λεπτό με τον Ζώγα, ενώ έξι λεπτά μετά ο Νικολάου διπλασίασε τα τέρματα τους.

Στο πρώτο λεπτό της επανάληψης ο Ν. Φελέρης έκανε το 3-0 και υπεροχή των ‘λιγνιτωρύχων’ πιστοποιήθηκε και με τέταρτο γκολ, το οποίο σημείωσε ο Νικολάου στο 70′, σκοράροντας ξανά.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σιαπλαούρας/Κελεπούρης-Περούλιας.

ΓΚΟΛ: 6′ Ζώγας, 14′ & 70′ Νικολάου, 46′ Ν. Φελέρης.

ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ (Δημήτρης Γούναρης): Τζανής, Μεταξάς (82′ Γανώτης), Ισούφ, Γκαρούτσος, Λάμπρου, Μάλλιος, Περήφανος (75′ Γιαννούλης), Νικολάου, Ν. Φέλερης, Κιούσης, Ζώγας.

ΚΡΙΕΖΑ (Βασίλης Καρατζάς): Καπενής, Γ. Τσαρούμης, Σ.Α. Αθανασίου, Τσάλας (83′ Τριανταφύλλου), Μπάνος, Πιλάτης, Τσόκας (65′ Σταύρου), Περιβολάρης, Σ. Τσαρούμης (46′ Λαθουράς), Τσαλιαγκός, Σ.Μ. Αθανασίου.