Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2023

Κ14 ΕΠΣΕ (Ε' ΟΜΙΛΟΣ): Αίολος Κριεζών-Ταμυναί 4-5

Η Ταμυναί κέρδισε 5-4 τον Αίολο Κριεζών, για την τέταρτη αγωνιστική του πέμπτου ομίλου του πρωταθλήματος Κ14 "Μαζαρακίδη Βασιλική" της ΕΠΣΕ. Στο ίδιο λεπτό (13′) σημειώθηκαν τα δύο πρώτα τέρματα μιας αναμέτρησης που ήταν ανταγωνιστική και με πλούσιο θέαμα, απο τους Σιαμπαλιώτη και Χαρμαντά αντίστοιχα, για γηπεδούχους και φιλοξενούμενους.

Το 1-1 διατηρήθηκε ως το 50′, οπότε και ο Σιαμπαλιώτης σκόραρε ξανά, κάνοντας το 2-1. Δύο λεπτά μετά ο Χαρμαντάς ‘απάντησε’ και ισοφάρισε με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, ενώ στο 60′ έγινε το 3-2 με τον Τσαλιαγκό.

Ο Χαρμαντάς ισοφάρισε ξανά (3-3) και έκανε χατ-τρικ στο 63′ και στο 65′ έγινε το 3-4 με τον Ε. Φεργαδή. Ο Σιαμπαλιώτης φτάνοντας κι εκείνος σε χα-τρικ, ισοφάρισε (4-4) στο 67′, όμως την… ‘τελευταία λέξη’ την είχε η Ταμυναί, με τον Μπάστα να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 69′, σημειώνοντας το νικητήριο τέρμα της ομάδας του.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ντούρας.

ΓΚΟΛ: 13′ & 50′ & 67′ Σιαμπαλιώτης, 60′ Τσαλιαγκός-13′ & 52′ & 63′ Χαρμαντάς, 65′ Ε. Φεργαδής, 69′ Μπάστας.

ΑΙΟΛΟΣ ΚΡΙΕΖΩΝ (Βαγγέλης Ντόβολης): Λέκα, Ζούμπερης, Μπάνος, Χροναίος (47′ Καλλιοντζής), Παπαναστσασίου, Τσαλιαγκός, Τζόκας, Κούλης, Μερτύρης, Σιαμπαλιώτης, Σταύρου. (Μιχάλης).

ΤΑΜΥΝΑΙ (Γιώργος Μπόκαρης): Παπαγεωργίου, Γαλιτόπουλος, Μαχμουτάι, Μιχελής (52′ Δήμου), Τσίγκρος, Δημολιάνης, Κιάτος, Χαρμαντάς, Μπάστας, Λαλιώτης, Ε. Φεργαδής. (Μαραγκουδάκης, Κ. Φεργαδής).