Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2023

Γ' ΕΠΣΕ (Δ' ΟΜΙΛΟΣ): Κύμη-Ταμυναί 4-1

Η Κύμη επικράτησε 4-1 της Ταμυναί, στην ένατη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου της τρίτης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου. Στο ημίχρονο ο ΑΟΚ ήταν μπροστά στο σκορ 2-1, με γκολ των Κριτσιμηλιού (14′) και Ελευθεριάδη (32′), με τον Κοτολλάκου να έχει σκοράρει για την ομάδα του Αλιβερίου.

Οι γηπεδούχοι "κλείδωσαν" την επικράτηση τους λίγο πριν το τέλος, με τον Τουμπάνο να σκοράρει δύο φορές μέσα σ’ ένα λεπτό (89′-90′).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δάλλας/Παπακυριάκος-Ακριώτης.

ΓΚΟΛ: 14′ Κριτσιμηλιός, 32′ Ελευθεριάδηε, 89′ & 90′ Τουμπάνος-14′ Κοτολλάκου.

ΚΥΜΗ: Γεραντώνης, Κριτσιμηλιός, Δημητρός, Γεωργίου (14′ Ελευθεριάδης), Δαφνής, Μικερόζης, Ρέτσας, Φραγγής (46′ Κιούσης), Τουμπάνος, Καράπας, Αθανασάκης.

ΤΑΜΥΝΑΙ (Γιώργος Μπόκαρης): Καραβάς, Παπουτσής (44′ Μεγαρίτης), Στεφάνι (85′ Τσιμπούκης), Μπάνος, Ζ. Χαραλάμπους, Ι. Δημολιάνης, Κοτέλης, Κοτολλάκου, Κοτρόζος, Κιούσης, Βόντας (72′ Γιαγκίνης).