Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2024

Γ' ΕΠΣΕ (Δ' ΟΜΙΛΟΣ): Άρης Αγίου Ιωάννη-Κάρυστος Β 2-0

Ο Άρης Αγίου Ιωάννη κέρδισε 2-0 την Κάρυστο Β, στη δέκατη τρίτη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου της Γ' ΕΠΣΕ. Ως το 84ο λεπτό το ματς ήταν στη "λευκή" ισοπαλία, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ με τον Μεταξά σε εκείνο το χρονικό σημείο.

Στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας του αγώνα "κλείδωσαν" το "τρίποντο", αφού ο Μπέλμπα διπλασίασε τα τέρματα τους.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δάλλας/Κούκουρα-Ιωάννου Μ.

ΓΚΟΛ: 84′ Μεταξάς, 90′ Μπέλμπα.

ΑΡΗΣ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ (Κώστας Μεταξάς): Όμερι, Α. Παλαιοδήμος, Καραβάς, Κρόμπας, Μήτρου, Μπέλμπα, Μακρύγιαννης, Μέξη (74′ Λάμπρου), Κ. Παλαιοδήμος (77′ Μπιμπίκας), Στάθης (75′ Ποδαράς), Μεταξάς.

ΚΑΡΥΣΤΟΣ Β (Αντώνης Σταυρόπουλος-Βαγγέλης Πολυχρονίου): Πολίτης, Δρίτσας, Κούτρης, Σακελλαρίου, Παπαζαχαρίου, Μπούφης, Τζάλας (51′ Παυλάκης), Επιτροπάκης, Δαλαμάγκας, Μπαζία, Αθανασίου.