Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2024

Γ' ΕΠΣΕ (Δ' ΟΜΙΛΟΣ): Άγιος Λουκάς-Ταμυναί 7-1

Ο Άγιος Λουκάς επικράτησε 7-1 της Ταμυναί, στη δωδέκατη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου της τρίτης τοπικής κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου. Οι "λιγνιτωρύχοι", που έκαναν το ’12 στα 12′ και παραμένουν μόνοι στην κορυφή, άνοιξαν το σκορ στο 9′ με τον Ν. Κιούση.

Στο 13′ ο Λάμπρου διπλασίασε το προβάδισμα τους και δύο λεπτά μετά ο Περήφανος έκανε το 3-0. Το 4-0 έγινε στο 37′ με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Ν. Κιούση, ενώ στο 62′ ο Ισούφ έκανε το 5-0.

Πέντε λεπτά μετά ο Κοτρόζος μείωσε 5-1, ενώ το σκορ ολοκληρώθηκε με δύο γκολ του Ν. Φελέρη μέσα σε ένα τετράλεπτο (70′-74′).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ιωάννου Α./Γκρίτζας-Τσιτουρίδης.

ΓΚΟΛ: 9′ & 37′ Ν. Κιούσης, 13′ Λάμπρου, 15′ Περήφανος, 62′ Ισούφ, 70′ & 74′ Ν. Φελέρης-67′ Κοτρόζος.

ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ (Δημήτρης Γούναρης): Τζανής, Μεταξάς (75′ Γανωτής), Κιάτος (71′ Σταμελιάς), Π. Φελέρης, Λάμπρου, Μάλλιος, Ν. Κιούσης (75′ Καρβουνιάρης), Ν. Φελέρης, Ισούφ (65′ Κρόκος), Νικολάου, Περήφανος (65′ Ζώγας).

ΤΑΜΥΝΑΙ (Γιώργος Μπόκαρης): Καραβάς, Παπουτσής (57′ Δ. Κιούσης), Ι. Δημολιάννης, Ζ. Χαραλάμπους, Τσώτος, Κοτέλης, Μπάνος (71′ Βόντας), Κοτρόζος, Πηλιχός (69′ Γ. Χαραλάμπους), Κοτολλάκου (69′ Μεγαρίτης), Ν. Δημολιάνης (57′ Στεφάνι).