Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2024

Α' ΕΠΣΕ: Ταμυναϊκός-Ιστιαία 4-1

Στο "Τσαρπάλειο" γήπεδο Αλιβερίου η τοπική ομάδα επικράτησε 4-1 της Ιστιαίας, στα πλαίσια της δέκατης όγδοης αγωνιστικής της πρώτης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Με σουτ του Κονόμι οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 28′ και στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους ο Ντόβολης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Η "Ένωση" έδωσε νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι μειώνοντας στο 55′ με τέρμα του Σταθαρά, όμως οκτώ λεπτά αργότερα ο Ταμυναϊκός ανέκτησε προβάδισμα δύο τερμάτων, με πέναλτι που κέρδισε ο Κανάνι και αξιοποίησε ο Ντόβολης, σημειώνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Δύο γκολ έβαλε και ο Κονόμι, κλείνοντας το σκορ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, με κτύπημα φάουλ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γκάτσος/Κελεπούρης-Καραδήμος.

ΓΚΟΛ: 28′ & 90′ Κονόμι, 45′ & 63′ Ντόβολης-55′ Σταθαράς.

ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ (Βαγγέλης Ντόβολης): Κότσαρης, Δήμου, Μαντζουρανάκης (71′ Πόγκας), Μπελίτσος (71′ Αντζέλι), Φωτιάς, Ντοβολής, Πέππας, Ζαχαρόπουλος, Σταματούκος, Κανάνι (71′ Αναστασίου), Κονόμι.

ΙΣΤΙΑΙΑ (Στάθης Κατσικογιάννης): Παναγιωτόπουλος, Βουλγάρης, Φλέβας, Τοουρφέ, Μάλλιαρης, Πετής (71′ Ανδρέου), Τζαφεράι, Καλιβάτσι, Δήμου, Μαρνέζος (82′ Πανταζής), Σταθαράς (87′ Κασσικός).