Σάββατο 24 Αυγούστου 2019

Όλυμπος Γυμνού - Ταμυναϊκός 1-3 (Φιλικός αγώνας)

Ο Ταμυναϊκός επικράτησε με 3-1 του Ολύμπου Γυμνού, σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας. Ο Όλυμπος ευτύχησε να ανοίξει το σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό με τέρμα του Σ. Αργύρη, όμως στη συνέχεια η ομάδα του Αλιβερίου κατάφερε
ν’ αντιδράσει. Αρχικά ο Θανάσης στο 22′ ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους και στο 41′ ολοκληρώθηκε η ανατροπή του σκορ με το γκολ του Ζαχαριά. Ο Τόρα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 69ο λεπτό ‘σφράγισε’ την επικράτηση του Ταμυναϊκού, διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κασομούλης-Λειβαδιτάκης-Μαρίνος.
ΓΚΟΛ: 2′ Σ. Αργύρης-22′, Θανάσης, 41′ Ζαχαριάς, 69′ Τόρα.

Όλυμπος Γυμνού (Παναγιώτης Κοντογιάννης): Μωραΐτης, Χουχούμης, Σακκής, Δαμπάνης, Κιούσης, Ζουρμπουλής, Ντούρμας, Κηρύκος, Κοτρογιάννης, Σ. Αργύρης, Κοντογιάννης. (Τοπάλι, Ρουμπής, Κοκκάλας, Μητρολιός, Η. Αργύρης, Μπαρώτας, Καρλατήρας).
Ταμυναϊκός (Γιάννης Καρβέλης): Τσάβαρης, Φωτόπουλος, Αγγελάτος, Κούτρας, Δήμου, Σπυράκης, Πομάρες, Μεταξάς, Λάμπρου, Ζαχαριάς, Θανάσης. (Λ. Πιλάτης, Καραβάς, Μητακίδης, Γιαντόμ, Ποδαράς, Τόρα).