Τετάρτη 27 Απριλίου 2022

Β' ΕΠΣΕ (Γ' ΟΜΙΛΟΣ): Άγιος Λουκάς-Μαρμάρι 3-0

Ο Άγιος Λουκάς επικράτησε 3-0 του Μαρμαρίου, για την 20η αγωνιστική του ομίλου του νότου της Β’ Τοπικής. Οι γηπεδούχοι, που έκαναν ένα σημαντικό βήμα για την παραμονή τους (βγήκαν απ’ την τελευταία τριάδα του βαθμολογικού πίνακα), άνοιξαν το σκορ στο 25′ με τον Ντούντι. Διπλασίασαν τα τέρματα τους στο τρίτο λεπτό της επανάληψης με το γκολ του Ν. Κιούση και στο 56′ ο Κελάι διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Η ομάδα του Μαρμαρίου προσπάθησε για το καλύτερο, έχοντας μόνο εννιά παίχτες στην αποστολή της.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ντούρας/Κοτταρά-Ντόβολης Ι.

ΓΚΟΛ: 25′ Ντούντι, 48′ Ν. Κιούσης, 56′ Κελάι.

ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Α. Πηλιχός, Γ. Πηλιχός, Τριτσώνης, Γκαρούτσος, Ι. Δημολιάνης, Μακρής, Ριζογιάννης, Κιάτος, Κελάι, Ν. Κιούσης, Ντούντι. (Κοτολλάκου, Γανωτής, Ρέτσας, Κωτσής).

ΜΑΡΜΑΡΙ (Γιώργος Μπόκαρης): Μπόκαρης, Ανάστος, Τσακιρίδης, Ζούρας, Ποδαράς, Λεμονιάς, Λυμπερόπουλος, Αντώνενας, Κέκης.