Σάββατο 12 Φεβρουαρίου 2022

Γ' ΕΠΣΕ: Άρης Αγίου Ιωάννη-Αιγέας Πετριών 1-4

Ο Αιγέας Πετριών κέρδισε στον Άγιο Ιωάννη τον Άρη 4-1, για τη δέκατη αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Β’ Τοπικής. Ο Κωστάρας άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 16′ και επτά λεπτά μετά ο Σ. Βυργιώτης διπλασίασε τα τέρματα του Αιγέα. Ο Δ. Πηλιχός μείωσε 1-2 για τον Άρη, με την ομάδα των Πετριών να ‘κλειδώνει’ τη νίκη στην επανάληψη, με γκολ των Κούρτη (64′) και Καραβά (84′).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπούρικας/Ντόβολης Ι.-Γκάρα.

ΓΚΟΛ: 44′ Δ. Πηλιχός-16′ Κωστάρας, 23′ Σ. Βυργιώτης, 64′ Κούρτης, 84′ Καραβάς.

ΑΡΗΣ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ (Κώστας Σαμαράς): Δεμερούτης, Α. Ποδαράς, Αδάμης, Μακρύγιαννης, Μπέλμπα, Παλαιοδήμος, Γ. Ποδαράς, Λάμπρου, Θ. Μπιμπίκας, Φέκα, Δ. Πηλιχός. (Μπάνος, Νικολάου, Δροσάτος, Κ. Μπιμπίκας).

ΑΙΓΕΑΣ ΠΕΤΡΙΩΝ (Δημήτρης Νίκας): Τουρτούλας, Ρέτσας, Κ. Βυργιώτης Ι, Μουλάς, Γκόρος, Κ. Βυργιώτης ΙΙ, Μπουραντάς, Δεμερτζής, Κούρτης, Κωστάρας. (Καβαλάρης, Κορδολέμης, Ζήσης, Αντώνενας, Αποστόλου, Καραβάς).