Κυριακή 6 Φεβρουαρίου 2022

Γ' ΕΣΚΑΣΕ: Γ.Σ. Στύρων-Αίας Αλιβερίου 99-65

Με πρωταγωνιστή τον Σπύρο Παντελιάδη που σημείωσε 45 πόντους (!), ο Γ.Σ. Στύρων ξεκίνησε με νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ κερδίζοντας τον Αία Αλιβερίου με 99-65! Στο πρώτο 10λεπτο οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες (22-22), με τους γηπεδούχους να ανοίγουν τη διαφορά στο σκορ για να προηγηθούν στο ημίχρονο με 56-35. Στο ίδιο τέμπο και η συνέχεια με τον Γ.Σ. Στύρων να φτάνει στη νίκη με τελικό σκορ 99-65.

Διαιτητές: Εκιτζίδης-Γιαπλές.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-22, 56-35, 75-57, 99-65.

Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ (Χουλιαράς): Παλασκώνης 6, Λυμπέριος 23, Παντελιάδης 45 (2), Λιαράκος 6, Χουλιαράς 7 (2), Χουλιαράς Στ. 4, Φεϊζάί 4, Μποντούρι 4, Πηλιχός.

ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Σαλταρίκος): Φερμελής 19 (5), Μοιρώτσος 18, Μπάνος 2, Βέκιος 7, Μποϊντάς 6, Λαλιώτης 3, Φωτιάς 3, Τζεπούρι 4, Μάλλιος 1, Μπαϊρακτάρης.