Σάββατο 19 Φεβρουαρίου 2022

Β' ΕΠΣΕ: Άγιος Λουκάς-Νηλέας Νεοχωρίου 1-4

Ο Νηλέας Νεοχωρίου επικράτησε 4-1 στον Άγιο Λουκά της τοπικής ομάδας, για τη 13η αγωνιστική της Β' Τοπικής του νότου.

Ο Φρυγανάς άνοιξε το σκορ για τους

φιλοξενούμενους στο 38′, με τον Γκαρούτσο να ισοφαρίζει για τον Άγιο Λουκά 1-1 στο 55′. Κάπου εκεί οι πρωτοπόροι, που έκαναν ένα ακόμη βήμα για την απευθείας άνοδο στην πρώτη τοπική, έβγαλαν αντίδραση. Πήραν ξανά το προβάδισμα στο 63′ με τέρμα του Σταματάκου, ο οποίος πέντε λεπτά μετά σκόραρε ξανά, κάνοντας το 1-3. Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε ο . Μαστροκώστας στο 84ο λεπτό.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δανιηλίδης/Ντόβολης Ι.-Καραδήμος.

ΓΚΟΛ: 55′ Γκαρούτσος-38′ Φρυγανάς, 63′ & 68′ Σταματάκος, 84′ Τ. Μαστροκώστας.

ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Σπανός, Μπόκαρης, Δημολιάνης, Γανωτής, Γ. Πηλιχός, Γκαρούτσος, Ριζογιάννης, Κωτσής, Ντούντι, Ν. Κιούσης, Κιάτος. (Νικολάου, Κοτολλάκου, Αντωνίου, Α. Πηλιχός, Μακρής, Καρκαλέτσης, Α. Κιούσης, Τσάλας, Ρέτσας).

ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Μίλτος Καρατζάς): Μπαρόλας, Κ. Κότσαρης, Ξύγγης (79′ Λύκος), Σμπιλήρης, Φρυγανάς, Σ. Κότσαρης, Κιάκης (67′ Αρκάς), Αργύρης (59′ Σταματάκος), Τ. Μαστροκώστας, Αλάμπεης (59′ Γιαγκίνης).