Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2022

Α' ΕΠΣΕ: Ταμυναϊκός-Νηλέας Νεοχωρίου 3-0

Ο Ταμυναϊκός κέρδισε 3-0 τον Νηλέα Νεοχωρίου, για την ενδέκατη αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου. Η ομάδα του Αλιβερίου, που πήρε τα "ηνία" του αγώνα απ’ τα πρώτα λεπτά, άνοιξε το σκορ στο 26′ με σουτ έξω απ’ την περιοχή του Ι. Μώρου και στο 38′ ο Σταματούκος δοκίμασε και εκείνος από μακριά το πόδι του, κάνοντας με ψηλοκρεμαστό σουτ το 2-0.

Δεν άλλαξε η εικόνα του αγώνα στην επανάληψη, με τους γηπεδούχους να φτάνουν στο τρίτο τους γκολ στο 72′, με σουτ απ’ τα πλάγια του Ποδαρά.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σιαπλαούρας/Σέρρας–Καραδήμος.

ΓΚΟΛ: 26′ Ι. Μώρος, 38′ Σταματούκος, 72′ Ποδαράς.

ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ (Βαγγέλης Ντόβολης): Ζωντός, Πόγκας, Τσολάκος (64′ Πιλάτης), Αναστασίου, Φωτιάς, Γ. Πέππας, Σταματούκος (46′ Ποδαράς), Ντόβολης (80′ Αντζέλι), Μπράχα (64′ Ντούρμας), Μώρος (76′ Κ. Πέππας), Τρεπεκλής.

ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Σπύρος Κατσινής): Μπασινάς (87′ Σαμαράς), Κ. Κότσαρης (76′ Κέκης), Σ. Σαμαράς (76′ Δημολιάνης), Σμπιλήρης, Φρυγανάς, Γ. Κοτσάρης, Γιαγκίνης, Εγιουρούμ, Μαστροκώστας, Παλαιολόγος, Σακκής.