Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2022

Γ' ΕΠΣΕ (Δ' ΟΜΙΛΟΣ): Άρτεμις Αγίου Γεωργίου-Άρης Αγίου Ιωάννη 5-1

Η Άρτεμις Αγίου Γεωργίου επικράτησε 5-1 του Άρη Αγίου Ιωάννη, για την πέμπτη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου της Γ' Τοπικής. Ο Ψαρούλης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 24ο λεπτό και στο 39ο ο Μπέλμπα ισοφάρισε για τον Άρη.

Στο 62′ ο Ψαρούλης έδωσε το προβάδισμα και πάλι στην Άρτεμις, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και έξι λεπτά μετά ο Τσαούσης "έγραψε" το 3-1. Ο Ψαρούλης έκανε χατ-τρικ στο 72′ και το σκορ 4-1 και στο 76′ ο Κούκος διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κοτταρά/Κοντογιαννίδης-Ντόβολης Ι.

ΓΚΟΛ: 24′ & 62′ & 72′ Ψαρούλης, 68′ Τσαούσης, 76′ Κούκος-39′ Μπέλμπα.

ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ: Ζαχαριάς, Λουκάς (46′ Φραγγής), Αϊδίνης, Βουμβλινόπουλος, Μπουλής, Τσαούσης, Τσιρέκας (78′ Καραπατής), Φυλάος (66′ Παπαρήγας), Καντάρης, Ψαρούλης (84′ Ματθαίου), Κούκος.

ΑΡΗΣ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ: Καραβάς (80′ Μέξι), Λεμπέσης, Παντελής, Μακρυγιάννης (81′ Κοτολλάκου), Χαραλάμπους, Μοτέλης (73′ Φέκα), Παλαιοδήμος (73′ Γ. Μπανός), Παπουτσής (80′ Λάμπρου), Μπέλμπα, Δ. Μπάνος, Κιούσης.