Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2022

Β' ΕΣΚΑΣΕ (Α' ΟΜΙΛΟΣ): Αλίαρτος-Αστέρας Αλιβερίου 44-56

Ο Αστέρας Αλιβερίου πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Αλιάρτου κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 44-56 και διατηρηθηκε πρώτος και αήττητος στον α’ όμιλο της Β' ΕΣΚΑΣΕ! Στο α' ημίχρονο το ματς ήταν ανταγωνιστικό (23-28), με τον Αστέρα να κάνει μια πολύ καλή τρίτη περίοδο που ουσιαστικά του εξασφάλισε και τη νίκη καθώς προηγήθηκε με 29-49, για να διατηρήσει τον έλεγχο και να φτάσει στη νίκη με τελικό σκορ 44-56.

Από την Αλίαρτο ο τσιριμώκος πέτυχε 14 πόντους, ενώ από τους νικητές πρώτοι σκόρερς οι Καψούλης και Βογιατζής Παντ. επίσης με 14 πόντους.

Διαιτητές: Κατσέλη-Αρτσίτας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-11, 23-28, 29-49, 44-56.

ΑΛΙΑΡΤΟΣ (Σκαλτσάς-Καρανάσος): Κατσιμίχας 5 (1), Τζανόπουλος Τ. 5, Τζανόπουλος Ε., Αχματιώτης 4, Τζαβαρίνης 2, Σταγκίδης, Λάζαρης, Βλαχογιάννης, Αβράμπος 5, Αντωνίου, Καρανάσος 9, Τσιριμώκος 14 (3).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Ρέτσας-Καραμάνος): Κουκουβάος, Αδάμης, Καψούλης 14, Μάστορης Ι., Μάστορης Θ. 6, Μεϊντάνης 7, Βογιατζής Σοφ., Ιωάννου Φ. 5, Βογιατζής Παντ. 14 (1), Τζουβάνας 1, Ιωάννου Ευστρ. 9.