Σάββατο 20 Μαΐου 2023

Κ12 ΕΠΣΕ (Ε' ΟΜΙΛΟΣ): Αίολος-Άγιος Λουκάς 2-3

Ο Άγιος Λούκας επικράτησε του Αίολου 3-2, σε εξ αναβολής αναμέτρηση της έβδομης αγωνιστικής του πέμπτου ομίλου του πρωταθλήματος Κ12 "Γεραμάνης Νικόλαος" της ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό με τον Καραμπούλη και στο 36ο σκόραρε ξανά, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι "λιγνιτωρύχοι" έβγαλαν αντίδραση. Μείωσαν 2-1 στο 53′ με τον Λαλιώτη.

Ισοφάρισαν 2-2 στο 58′ με τον Τσαρούμη, ο οποίος στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης σημείωσε και το νικητήριο τέρμα της ομάδας του.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ντόβολης Ι.

ΓΚΟΛ: 12′ & 36′ Καραμπούλης-53′ Λαλιώτης, 58′ & 60′ Τσαρούμης.

ΑΙΟΛΟΣ (Βαγγέλης Ντόβολης): Μουρίκης, Χροναίος, Καλιοντζής, Ηλίας, Καραμπούλης, Μπονός, Κωνσταντίνου, Κέκης, Τσαλιαγκός. (Β. Μιχάλης, Σταύρου, Κούλης, Καπενής, Σταμελιάς, Δημολιάνης, Πάλλη, Αργύρης).

ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ (Γιώργος Μπόκαρης): Μπαράκος, Τσίγκρος, Πέτρου, Μαμουτάι, Κάργας, Κιάτος, Γαλιτόπουλος, Λαλιώτης, Κομίτσι. (Τσαρούμης, Νεοφώτιστος, Χιώτης).