Κυριακή 28 Μαΐου 2023

Κ12 ΕΠΣΕ (Β' ΦΑΣΗ): Ακαδημία Ερέτριας-Ατρόμητος Αλιβερίου 3-4

Ο Ατρόμητος Αλιβερίου επικράτησε 4-3 της Ακαδημίας Ερέτριας, για τη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος Κ12 "Γεραμάνης Νικόλαος" της ΕΠΣΕ. Η ομάδα της Ερέτριας άνοιξε το σκορ στο ένατο λεπτό με τον Σ. Μήτρου και με δύο ακόμη γκολ προς το φινάλε του πρώτου μέρους (27′: Ανγκέλι, 30′: Γεωργίου), παίρνοντας προβάδισμα 3-0.

Στην επανάληψη η ομάδα του Αλιβερίου έκανε αντεπίθεση διαρκείας. Αρχικά μείωσε 3-1 με τον Μοναχό στο 36′ και με δύο τέρματα απ’ τον Ν. Μαμρικισβίλι (39′ και 41′) ισοφάρισε 3-3.

Δύο λεπτά πριν το φινάλε ο Λένα σημείωσε το νικητήριο γκολ του Ατρόμητου, χαρίζοντας του την πρόκριση στα προημιτελικά.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κηρύκος/Δούκας-Ρούσσης.

ΓΚΟΛ: 9′ Σ. Μήτρου, 27′ Ανγκέλι, 30′ Γεωργίου-36′ Μοναχός, 39′ & 41′ N. Mamrikishvili, 58′ Λένα.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Σπύρος Μήτρου): Πέππας (31′ Καρράς), Γεωργίου, Ευαγγελίου, Παναγιώτου, Ανγκέλι, Σ. Μήτρου, Αργύρης, Νασάκης (31′ Βλαχάκης), Ντίλιος.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Παύλος Βράχας): Karraci, Radici, Λένα, Καδδίτης (31′ Βαμβακούσης), Μοναχός, Μπέλμπα, G. Mamrkikishvili, Μέξι, N. Mamrkikishvili.