Σάββατο 20 Μαΐου 2023

Κ14 ΕΠΣΕ (Δ' ΟΜΙΛΟΣ): Αίολος-Άγιος Λουκάς 2-4

Ο Άγιος Λουκάς κέρδισε 4-2 τον Αίολο, σε εξ αναβολής αναμέτρηση της πρώτης αγωνιστικής του τέταρτου ομίλου του πρωταθλήματος Κ14 "Ποθητάκης Ιωάννης" της ΕΠΣΕ. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο πρώτο λεπτό με τον Χαρμαντά.

Στο 11′ ο Μερτύρης ισοφάρισε 1-1, όμως δύο λεπτά μετά ο Ν. Δημολιάνης έδωσε και πάλι το προβάδισμα στους ‘λιγνιτωρύχους’. Ο Θ. Μιχάλης έφερε και πάλι το ματς ‘στα ίσα’, στο τέταρτο λεπτό της επανάληψης, με τον Άγιο Λουκά τελικά να εξασφαλίζει τη νίκη χάρις σε δύο τέρματα λίγο πριν το φινάλε, τον Χαρμαντά (69′) και Α. Δημολιάνη (70′).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ντόβολης Ι.

ΓΚΟΛ: 11′ Μερτύρης, 34′ Θ. Μιχάλης-1′ & 69′ Χαρμαντάς, 13′ Ν. Δημολιάνης, 70′ Α. Δημολιάνης.

ΑΙΟΛΟΣ (Βαγγέλης Ντόβολης): Μύρκος, Ρήγας, Ζούμπερης, Ζέρβας, Σιαμπαλιώτης, Μπότης, Παπαναστασίου, Θ. Μιχάλης, Μπάνος, Γκόρος, Μερτύρης. (Ζαχαριάς, Γκάτσος, Λεβέντης)

ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ (Γιώργος Μπόκαρης): Παπαγεωργίου, Μπάστας, Μπόκαρης, Βόντας, Χαραλάμπους, Ν. Δημολιάνης, Α. Δημολιάνης, Πάλλης, Γιαγκίνης, Στεφάνι, Χαρμαντάς. (Αλέξης, Τσιμπούκης, Φωτιάς).