Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου 2019

Φιλική νίκη του Ταμυναϊκού στην Αμάρυνθο

Στην Αμάρυνθο έγινε φιλικό ...γειτονικό ματς ανάμεσα στον τοπικό Αμαρυνθιακό και τον Ταμυναϊκό, ο οποίος κέρδισε με 3-1, χάνοντας και πέναλτι στο 0-0. Η ομάδα του Αλιβερίου προηγήθηκε
με πολύ ωραίο γκολ του Λάμπρου (φωτό) στο 22' κι ενώ τρία λεπτά νωρίτερα ο Γκέρσι Τόρα δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων σε πέναλτι που εκτέλεσε. Στο 64' ο Βαγγέλης Ρουμπής ισοφάρισε σε 1-1, αλλά μετά από 3 λεπτά ο Γιαντόμ ξανάδωσε προβάδισμα στον Ταμυναϊκό με 1-2. Το τελικό σκορ (1-3) διαμορφώθηκε με γκολ του νεαρού Ποδαρά.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φώτης/Σέρρας-Αργύρης.
ΓΚΟΛ: 64′ Ρούμπης-22′ Λάμπρου, 67′ Γιαντόμ, 71′ Ποδαράς.

Αμαρυνθιακός (Μπάμπης Γεωργίου): Α. Κοντράζιου, Παρασκευάς, Τζίτζικας, Καρλατήρας, Κοντός, Λυμπέρης, Ρουμπής, Παριανός, Σ. Μυρτέζα, Α. Μυρτέζα, Σταμέλος. (Ξουρής, Αλεξίου, Κιμουλιάτης, Σακκής, Μουστάφα, Μακρής, Σεφερλής).
Ταμυναϊκός (Γιάννης Καρβέλης): Ν. Μητακίδης, Δήμου, Λ. Πιλάτης, Κούτρας, Φωτόπουλος, Αναστασίου, Λάμπρου, Σπυράκης, Αγγελάτος, Γιαντόμ, Τόρα. (Μεταξάς, Ποδάρας, Πομάρες, Τσάβαρης, Κροκόδειλος, Θανάσης, Καραβάς, Α. Μητακίδης, Πέππας, Χοτζόλι).