Κυριακή 5 Ιουνίου 2022

Κ12 ΕΠΣΕ (Γ' ΦΑΣΗ): Άγιος Λουκάς-Αθλόπολις 3-1

Ο Άγιος Λουκάς κέρδισε την Αθλόπολις 3-1, για την προημιτελική (τρίτη) φάση του πρωταθλήματος Κ12 ‘Αγριόδημος Ιωάννης’ της ΕΠΣΕ. Οι γηπεδούχοι, που θα αντιμετωπίσουν στα ημιτελικά την Ξηρόπολη, άνοιξαν το σκορ στο 15′ με τον Ν. Δημολιάνη και δέκα λεπτά μετά ο Μπάστας διπλασίασε τα τέρματα τους.

Νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση έδωσε στο 36′ ο Περγόπουλος, μειώνοντας 2-1 για την ομάδα της Χαλκίδας. Το ματς ήταν αμφίρροπο ως τις καθυστερήσεις, οπότε και ο Λαλιώτης "σφράγισε" τη νίκη-πρόκριση του Αγίου Λουκά, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κηρύκος/Ντούρας-Ντόβολης Ι.

ΓΚΟΛ: 15′ Ν. Δημολιάνης, 25′ Μπάστας, 60’+ Λαλιώτης-36′ Περγόπουλος.

ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ (Γιώργος Μπόκαρης): Παπαγεωργίου, Κάργας, Αλέξης, Klean, Α. Δημολιάνης, Ν. Δημολιάνης, Γιαγκίνης, Χαρμαντάς, Μπάστας. (Λαλιώτης, Κομίτσι, Μιχελής, Πέτρου, Σκοντόβολος, Πάλλης).

ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ (Αντώνης Καπνίσης): Σκουμπρής, Ρουμπής, Τσικούνας, Παπαγιαννόπουλος, Σωκράτους, Χαραλάμπους, Καρακοφωλίτης, Περγόπουλος, Γεωργούλας. (Θαλασσινός, Μούτσιος, Καρβουνιάρης, Μακρής, Αλεβίζος, Διακομόπουλος, Χάμης, Παπασωτηρίου).