Κυριακή 27 Ιανουαρίου 2019

Ευρεία νίκη για τους "Λυγνιτωρύχους" επί των Κονιστρών

Ο Άγιος Λουκάς κέρδισε 4-1 τις Κονίστρες, για τη 14η αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 8ο λεπτό με τέρμα του Καρατζά,
ενώ στο 35′ ο Σταμέλος έκανε το 2-0. Στο 61ο λεπτό ο Δ. Μεταξάς σημείωσε το τρίτο γκολ του Αγίου Λουκά και τέσσερα λεπτά μετά ο Πίγκος μείωσε για τις Κονίστρες. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 76′ με γκολ του Κιούση.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σιμιτζής-Νικολάου-Ντόβολης.
ΓΚΟΛ: 8′ Καρατζάς, 35′ Σταμέλος, 61′ Μεταξάς Δ., 76′ Κιούσης-65′ Πίγκος.

Άγιος Λουκάς (Γιώργος Μπόκάρης): Παναγιάρης, Τριτσώνης, Κρόκος (66′ Ξύγγης), Καρατζάς, Πιλάτης, Μπάνος, Μεταξάς Α. (84′ Τσάλας), Κιούσης, Γιαννούλης (66′ Δρίτσουλας), Σταμέλος, Μεταξάς Δ.
Κονίστρες & Περίχωρα (Τάσος Βέκιος): Αγγελόπουλος Ε., Κολτσικάνου, Κόκκος (80′ Πόγκας Κ.), Μούντριχας Σ., Μούντριχας Α. (77′ Τσεκούρι), Πόγκας Α. (69′ Σέγκος), Κατσής, Πετρογιάννης, Πίγκος, Ντραγκότι, Αγγελόπουλος Ε.