Κυριακή 13 Ιανουαρίου 2019

Όγδοη νίκη σερί και σαρωτική η Κάρυστος τον Άγιο Λουκά

Με 7 συνεχόμενες νίκες τέλειωσε το 2018 η ομάδα της Καρύστου και συνέχισε το νικηφόρο σερί με την έναρξη του 2019. Σάρωσε με 6-1 τον Αγιο Λουκά και παραμένει σε απόσταση βολής
από τον πρωτοπόρο Αμαρυνθιακό που είναι
πρώτος με ένα βαθμό περισσότερο. O Κώστας Τούρλας με δυο γκολ (5' και 20') έβαλε νωρίς την ομάδα του μπροστά (2-0) και ο ίδιος έφτασε τα 8 συνολικά στο πρωτάθλημα.
Στο 35΄ ο Γιώργος Μπόκαρης έκανε το 3-0 και μ' αυτό το σκορ τέλειωσε το πρώτο 45λεπτο.
Το 4-0 έκανε ο 41χρονος Μάριος Ρέτσας στο 57' και στο 65' με μια έξοχη εκτέλεση φάουλ ο επίσης αειθαλής (42 ετών) Μπόκαρης σκόραρε για δεύτερη φορά ο ίδιος κι έκανε το 5-0.

Ο Αλέξανδρος Σταμέλος πέτυχε το γκολ της τιμής των φιλοξενούμενων στο 62' και πέντε λεπτά αργότερα ο Γιώργος Μπούσουλας με ένα φοβερό σουτ έξω απ' την περιοχή ...έβαλε το κερασάκι στην τούρτα, ολοκληρώνοντας τη σαρωτική νίκη της Καρύστου.

Διαιτησία: Καλαμάτας, Καρβελάς-Ιω. Ντόβολης.
ΓΚΟΛ: 5′ & 20′ Τούρλας, 35′ & 65′ Μπόκαρης, 37′ Ρέτσας Μ., 67′ Μπούσουλας-62′ Σταμέλος.

Α.Ο. ΚΑΡΥΣΤΟΥ (Γ. Τζόκας): Κότσαρης, Γ. Ρουκλιώτης, Φραγγής (64' Σαρλάνης), Σφυρίδης, Παπασταματίου (71' Γκίκας), Μπιθικούκης, Τούρλας, Βασιλείου, Ρέτσας, Μπόκαρης (68' Ματζώρος), Ζανι (46' Μπουσουλας).
Α.Ο. ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ (Γ. Μπόκαρης): Παναγιάρης, Α. Ρέτσας (46' Μπιμπίκας), Τριτσώνης, Ξύγγης, Ν.-Π. Πιλάτης, Μπάνος (70' Γκαρούτσος), Κιούσης, Δρίτσουλας (53' Α. Μεταξάς0, Γιαννούλης, Σταμέλος, Τσάλας (60' Κρόκος).