Τετάρτη 26 Οκτωβρίου 2022

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Α' Φάση): Άγιος Λουκάς-Αυλωνάρι 1-2

Το Αυλωνάρι κέρδισε 2-1 στον Άγιο Λουκά την τοπική ομάδα, για την τρίτη αγωνιστική του ενδέκατου ομίλου της πρώτης φάσης του κυπέλλου Εύβοιας "Δαριβέρης Σπύρος".

Το παιχνίδι γενικά δεν είχε ιδιαίτερα αξιοσημείωτες φάσεις, με τον ΑΟΑ να βάζει τα θεμέλια για τη νίκη-πρόκριση στο τελευταίο 20λεπτο. Άνοιξε το σκορ στο 71′ με τον Μπάρδι και στο 84′ ο Ντραγκότι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το μόνο που κατάφεραν έπειτα οι ‘λιγνιτωρύχοι’ ήταν να μειώσουν 1-2, με γκολ του Ντούντι, στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας του αγώνα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ντούρας/Κοντογιαννίδης-Αλεξίου.

ΓΚΟΛ: 90′ Ντούντι-71′ Μπάρδι, 84′ Ντραγκότι.

ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ: Καπενής, Τριτσώνης, Τσάλας, Γκαρούτσος, Μαντζάκος, Κιάτος, Κοτολλάκου, Γ. Πηλιχός (65′ Περήφανος), Ντούντι, Μπέν. Κελάι.

ΑΥΛΩΝΑΡΙ (Γιάννης Μπασούκος): Μπρ. Κελάι, Μπάρδι, Πόγκας, Νόνας, Μαστροκώστας, Ανδρέου, Σολάκου, Κατσούλας, Γκιούλι, ΓΛυκός, Ντραγκότι, Ν. Κούκης.