Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2022

Β' ΕΣΚΑΣΕ (Α' ΟΜΙΛΟΣ): Αστέρας Αλιβερίου-Αίαντας Αυλίδας 74-61

Πρεμιέρα με το δεξί στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ για τον Αστέρα Αλιβερίου που επικράτησε του Αίαντα Αυλίδας με 74-61 σε ένα παιχνίδι που είχε τον έλεγχό του από το ημίχρονο και μετά. Το 1ο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο (17-17) με την ομάδα του Ρέτσα να ξεφεύγει στο ημίχρονο με 9 (37-28).

Με επιμέρους σκορ 21-10 στη γ’ περίοδο οι γηπεδούχοι έκανα το 58-38 στο 30′ για να τελειώσουν ουσιαστικά την υπόθεση νίκη, με την ομάδα του Αίαντα να μην καταφέρνει να επιστρέψει στη διεκδίκηση του παιχνιδιού.

Ο Ιωάννου με 21 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των νικητών, ενώ για την ομάδα της Αυλίδας ο Δημηρόπουλος σημείωσε 15 πόντους.

Διαιτητές: Χατζής-Μασλατζίδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-17, 37-28, 58-38, 74-61

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Ρέτσας – Καραμάνος): Κουκουβάος 11(1), Αδάμης, Καψούλης 11, Τσόκας, Βασιλείου, Λιουμπένοβ, Μάστορης, Ιωάννου Φ. 21, Βογιατζής Π. 8 (1), Μάστορης Θ. 10, Ιωάννου Ε. 13 (1), Βογιατζής Σ.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης): Κουμαρτζάκης 8, Μπάλας, Δεληκώστας Π. 4, Δημηρόπουλος 15, Κόκκορης 3 (1), Δεληκώστας Ν.,Βαρδάκης, Αγκαλίου 4 (1), Μπέγκα 10, Κάλφας 5, Κεραμάρης 8, Αργυρός 4.