Κυριακή 9 Απριλίου 2023

Β' ΕΠΣΕ (Β' ΟΜΙΛΟΣ): Άγιος Λουκάς-Προποντίδα 1-3

Η Προποντίδα κέρδισε στον Άγιο Λουκά 3-1 την τοπική ομάδα, για την 21η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της δεύτερης ευβοϊκής κατηγορίας. Η ομάδα της Χαλκίδας, που παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας και στο +4 από το δεύτερο Μαρμάρι, έκανε ακόμη ένα βήμα για την κατάκτηση του τίτλου και την απευθείας άνοδο στη μεγάλη κατηγορία του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Άνοιξε το σκορ στο 33′ με εκτέλεση φάουλ του Γκιόσι και επτά λεπτά μετά ο Παλαιολόγος με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της. Στο 65′ ουσιαστικά "σφράγισε" τη νίκη της με κεφαλιά του Τσιαρβούλα.

Το μόνο που κατόρθωσαν στη συνέχεια οι "λιγνιτωρύχοι" ήταν να μειώσουν 1-3, στο 89ο λεπτό, με πέναλτι του Κιάτου.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κηρύκος/Δελχάς-Δάλλας.

ΓΚΟΛ: 89′ Κιάτος-33′ Γκιόσι, 40′ Παλαιολόγος, 65′ Τσιαρβούλας.

ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ: Δεμερούτης, Τσάλας (85′ Λάμπρου), Κιάτος, Γκαρούτσος, Ριζογιάννης, Μάλλιος (75′ Τριτσώνης), Ντούντι, Κοτολάκου, Σταμέλος, Κιούσης, Β. Κωτσής (71′ Φελέρης).

ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ (Παναγιώτης Τοκπασίδης): Κουσκούτης, Μωραΐτης (46′ Αθανασίου), Δουρμούσογλου, Τσιαρβούλας (75′ Αλ. Συνοδάκης), Φρυγανάς, Σταθόπουλος, Ι. Παπακωνσταντίνου, Κατσαρής (75′ Σαμαρτζής), Παλαιολόγος (58′ Στούπας), Γκιόσι, Τσιαμπαλής.