Σάββατο 29 Απριλίου 2023

Κ14 ΕΠΣΕ (Δ' ΟΜΙΛΟΣ): Άγιος Λουκάς-Ατρόμητος Αλιβερίου 5-0

Ο Άγιος Λουκάς νίκησε τον Ατρόμητο Αλιβερίου με 5-0, για τη δεύτερη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου του πρωταθλήματος Κ14 "Ποθητάκης Ιωάννης" της ΕΠΣΕ. Οι "λιγνιτωρύχοι" άνοιξαν το σκορ στο πέμπτο λεπτό με τον Α. Δημολιάνη. Πέντε λεπτά πριν την ανάπαυλα ο Στεφάνι διπλασίασε τα τέρματα τους και στο πέμπτο λεπτό της επανάληψης ο Πάλλης σημείωσε το τρίτο γκολ της ομάδας του. Στο 50′ ο Γιαγκίνης έκανε το 4-0 και επτά λεπτά πριν τη λήξη ο Ν. Δημολιάνης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Χατζηκαμαγιάννης.

ΓΚΟΛ: 5′ Α. Δημολιάνης, 30′ Στεφάνι, 40′ Πάλλης, 50′ Γιαγκίνης, 63′ Ν. Δημολιάνης.

ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ (Γιώργος Μπόκαρης): Παπαγεωργίου, Mahmutaj (60′ Μπόκαρης), Βόντας, Χαραλάμπους, Αλέξης (57′ Τσιμπούκης), Ν. Δημολιάνης, Α. Δημολιάνης (60′ Κομίτσι), Πάλλης (42′ Χαρμαντάς), Γιαγκίνης, Στεφάνι (60′ Κιάτος), Μπάστας (50′ Φωτιάς).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Παύλος Βράχας): Α. Μπέλμπα, Βαμβακούσης, Φάμπιο, Α. Αποστόλου (56′ Αλ. Μπέλμπα), Μπέλλο, Μαριγέν, Ν. Μαμρικισβίλι, Π. Αποστόλου, Μπράχο, Μέξι, Γ. Μαμρικισβίλι.