Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2023

Γ' ΕΠΣΕ (Δ' ΟΜΙΛΟΣ): Αιγέας Πετριών-Άρης Αγίου Ιωάννη 1-4

Ο Άρης Αγίου Ιωάννη κέρδισε στην πρεμιέρα του τέταρτου ομίλου της γ' κατηγορίας 4-1 τον Αιγέα Πετριών. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 42′ με τον Μεταξά και στο 57′ ο Κ. Παλαιοδήμος διπλασίασε τα τέρματα τους.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Κούρτης μείωσε 1-2 για τον Αιγέα, με τον Μεταξά να δίνει και πάλι προβάδισμα δύο τερμάτων (1-3) στην ομάδα του, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, το οποίο σημείωσε στο 73′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Α. Παλαιοδήμος.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δάλλας/Γιδάρη-Τσιτουρίδης.

ΓΚΟΛ: 62′ Κουρτής-42′ & 73′ Μεταξάς, 57′ Κ. Παλαιοδήμος, 90’+ Α. Παλαιοδήμος.

ΑΙΓΕΑΣ ΠΕΤΡΙΩΝ (Δημήτρης Ριζογιάννης): Γεωργίου, Σ. Λαθουράς (46′ Κορδολαίμης), Κ. Βυργιώτης Ι, Παναγιώτου, Μουλάς, Ι. Γκόρος (84′ Μιχάλης), Μ. Αθανασίου, Κ. Βυργιώτης ΙΙ (78′ Ρέτσας), Σ. Βυργιώτης (78′ Δεμερτζής), Νίκας (46′ Ε. Γκόρος), Κούρτης.

ΑΡΗΣ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ (Κώστας Μεταξάς): Στάθης, Μακρυγιάννης, Καραβάς, Κρόμπας, Παντελής, Ι. Μπέλμπα, Κ. Παλαιοδήμος, Α. Παλαιοδήμος (63′ Λάμπρου), Ποδαράς (90’+ Όμερι), Μήτρου, Μεταξάς.