Σάββατο 14 Οκτωβρίου 2023

Κ12 ΕΠΣΕ (Δ' ΟΜΙΛΟΣ): Τίγρεις-Ταμύναι 3-2

Οι Τίγρεις κέρδισαν την Ταμυναί 3-2, για την πρώτη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου του πρωταθλήματος Κ12 "Τσάλας Στέλιος" της ΕΠΣΕ. Παιχνίδι με πολύ καλό ρυθμό, θέαμα και σε κλίμα ‘fair play’ και από τους δύο προπονητές στο γήπεδο Κανήθου, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 8′ με τον Καζούρη.

Τέσσερα λεπτά μετά ο Φεργαδής ισοφάρισε 1-1. Τρία λεπτά πριν την ανάπαυλα ο Αντωνίου έδωσε και πάλι το προβάδισμα στις Τίγρεις, ενώ στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης ο Βασιλείου ισοφάρισε ξανά.

Ο Καζούρης σκόραρε ξανά στο 35′, χαρίζοντας το ‘τρίποντο’ στην ομάδα του, με το ματς να είναι αμφίρροπο και ενδιαφέρον ως το φινάλε.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δελχάς.

ΓΚΟΛ: 8′ & 35′ Καζούρης, 27′ Αντωνίου-12′ Φεργαδής, 32′ Βασιλείου.

ΤΙΓΡΕΙΣ (Γιώργος Αντωνίου): Αθηναίος, Καρασαρίδης, Παναγιώτου, Κουλουρίδης, Νέζης, Αντωνίου, Νάτσας, Ζαχαριούδάκης, Καζούρης. (Μπελιάς, Κατραχούρας).

ΤΑΜΥΝΑΙ (Γιώργος Μπόκαρης): Μπαράκος, Γιαννούλης, Γαλιτόπουλος, Δήμου, Καραγκουδάκης, Φεργαδής, Βασιλείου, Φωτιάς, Χιώτης. (Ράπτης).