Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2023

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ: Αίας Αλιβερίου-Κονίστρες 66-32

Ο Αίας Αλιβερίου επικράτησε με 66-32 των Κονίστρων στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος παμπαίδων της ΕΣΚΑΣΕ. Οι γηπεδούχοι  ξεκίνησαν με εντυπωσιακό τρόπο, κάνοντας το σκορ 18-0 στο πρώτο δεκάλεπτο.

Η διαφορά παρέμεινε μεγάλη και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τον Αίαντα να προηγείται με 42-7 στο ημίχρονο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Κονίστρες κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά, αλλά ο Αίας Αλιβερίου ήταν πολύ πιο αποτελεσματικός στο τελευταίο δεκάλεπτο και έφτασε στη νίκη με 66-32.

Πρώτος σκόρερ του Αίαντα ήταν ο Αλκία με 28 πόντους και Τουρτούλας με 14 ενώ για τις Κονίστρες ξεχώρισε ο Ντουσλατζής με 11 πόντους.

Διαιτητές: Μυτιληνάκης

ΠΕΡΙΟΔΟΙ: 18-0, 24-7, 16-9, 8-16.

ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Τουρτούλας): Χαλδούπης Ν. 4, Χαλδούπης Β. 6, Ματζιάρης 4, Γανωτής 6, Παλόγος, Αλκία 28, Τζεπούρι, Ζωντός 2, Τόλιζας 2, Τουρτούλας 14.

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ (Ξιάρχος): Γεωργίου Ι. 1, Ξιάρχος Χ., Θεοδώρου, Νάνος 6, Χροναίος, Κορρός 2, Ντουσλατζής 11, Γεωργίου Κ. 2 Πλατανάκης 2, Ξιάρχος Ν. 4, Δημητριάδης 4, Ζέρβας.