Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2017

Πρώτος βαθμός εκτός για τον 'Αγιο Λουκά

Μοιρασμένο παιχνίδι παρακολούθησαν οι φίλαθλοι που βρέθηκαν σήμερα στο γήπεδο του Νεοχωρίου, ανάμεσα στην τοπική ομάδα
και τον Α.Ο.Αγίου Λουκά. Από ένα ημίχρονο για κάθε ομάδα, με τον Άγιο Λουκά να έχει την υπεροχή στο πρώτο και τον Νηλέα να ανεβάζει στροφές στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης, αλλά χωρίς όμως να μπορεί να γίνει απειλητικός για την εστία του Τζάνη. Η ομάδα του Αγίου Λουκά έπαιξε με τη φωτιά στο δεύτερο ημίχρονο και το πλήρωσε. Έτσι ενώ το ρολόι της αναμέτρησης έδειχνε το 93ο λεπτό και όλοι περίμεναν το σφύριγμα της λήξης, η ομάδα του Νεοχωρίου με καρφωτή κεφαλιά του Σαμαρά κατάφερε να σώσει την παρτίδα και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας. Αναλυτικά οι φάσεις: Στο 10ο λεπτό ωραίο σουτ του Σαμαρά πέφτει ο Τζάνης στη δεξιά του γωνία και διώχνει σε κόρνερ. Στο 16ο λεπτό ωραία μπαλιά του Μυτάφη, βγάζει τετ α τετ το Δρίτσουλα και αυτός με άψογο πλασέ κάνει το 0-1. Στο 19ο λεπτό ο Μεταξάς αφού περνάει και τον τερματοφύλακα δίνει στον Δρίτσουλα, αλλά το πλασέ που επιχείρησε ο τελευταίος, έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά τον διχτυών. Στο 24ο λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρέτσα Μ., η μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Τζάνη, 1-1. Στο 41ο λεπτό μετά από ένα δυνατό πλάγιο του Καρατζά, η μπάλα φτάνει στον Γιαννούλη, αλλά το σουτ που πιάνει πέφτει όμορφα και απομακρύνει ο Καρκαλέτσης. Στην επαναφορά η μπάλα φτάνει στο Μυτάφη που με πλασέ κάνει το 1-2. Στο 64ο λεπτό μόνος του ο Δρίτσουλας με το τέρμα, προλαβαίνουν τελευταία στιγμή και διώχνουν οι παίχτες του Νεοχωρίου σε κόρνερ. Στο 87ο λεπτό εκτέλεση κόρνερ του Ρέτσα Μ., κεφαλιά του Σαμαρά μέσα από τη μικρή περιοχή, η μπάλα ελάχιστα έξω. Στο 93ο λεπτό εκτέλεση φάουλ του Ρέτσα Μ., βρίσκει το Σαμαρά που αυτή τη φορά δεν αστοχεί και με δυνατή κεφαλιά κάνει το τελικό 2-2.