Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2017

Με νίκη συνέχιζει για την Β' ΕΣΚΑΣΕ ο Αστέρας Αλιβερίου

Νίκη για τον Αστέρα Αλιβερίου με 73-34 σήμερα 5/11 στο κλειστό του Αλιβερίου, μετά από καλή εμφάνιση με την ομάδα του Λασπά να ανεβαίνει βαθμολογικά.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν από την αρχή συγκεντρωμένοι και στην
ουσία κατάφεραν να καθαρίσουν νωρίς τον αγώνα όταν και προηγήθηκαν με 24-7 στην Α' περίοδο.
Στο ημίχρονο ο Αστέρας προηγήθηκε με 43-16 με το υπόλοιπο του αγώνα να έχει διαδικαστικό χαρακτήρα και τους γηπεδούχους να επικρατούν με 73-34.
Η ομάδα της Θήβας από την πλευρά της με παίκτες από τα τμήματα υποδομής φαίνεται ξεκάθαρα πως συλλέγει πολύτιμες εμπειρίες.

Διαιτητές: Βαρσαμάς-Αποστόλου.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-7, 19-9, 13-12, 17-6.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Λασπάς-Ρέτσας): Αποστόλου, Τσιαχτάνης 16, Δημητρός 18, Ιωάννου Ε. 13 (1), Γλάρος 4, Μάστορης Ι., Μεϊντάνης 7 (1), Στόϊκος, Γανωτής 2, Ιωάννου Φιλ. 7, Μπάνος 2, Σέγκος 4.
Ε.Σ.ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου): Θανάσαινας 10 (2), Κόλλιας, Μπατσούλης 7, Φίλης 2, Μπαλόκας 4, Χασάπης 5, Εμπίογλου 3, Ζυκούλης, Δημακόπουλος, Ζυγομήτρος 2, Μπόγρης 1, Σταμάτης.