Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2017

Αγγλικό σκορ στο γήπεδο του Αγίου Λουκά

Πλούσιο σε θέαμα με Αγγλικό σκορ, παρακολούθησαν οι φίλαθλοι που βρέθηκαν σήμερα στον Άγιο Λουκά. Ένα παιχνίδι που βρήκε νικήτρια την ομάδα της Κονίστρας με σκορ 4-3.
Μια Κονίστρα που έπαιξε έξυπνα, παραχώρησε γήπεδο στην ομάδα του Αγίου Λουκά, περιμένοντάς τον και κάθε φορά που έκλεβε την μπάλα, έβγαινε στον αιφνιδιασμό. Έτσι κατάφερε να πετύχει τέσσερα πανέμορφα γκολ από δυο σε κάθε ημίχρονο. Από την άλλη η ομάδα του Αγίου Λουκά προσπάθησε, αλλά στάθηκε άτυχη, αφού είδε την μπάλα να σταματάει δυο φορές στο δοκάρι της εστίας του Φραγκίσκου, χάνοντας συνάμα σωρό ευκαιριών.

Αναλυτικά οι φάσεις:
_Στο 2ο λεπτό εκτέλεση φάουλ του Πετρογιάννη, μόνος του ο Κούκης πιάνει την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.
_Στο 17ο λεπτό ωραία απόκρουση του Τζάνη σε σουτ, η μπάλα στην επιστροφή φτάνει στον Πίγκο που με πλασέ κάνει το 0-1. _Στο 25ο λεπτό είχαμε κλέψιμο του Μεταξά, που με ωραίο τελείωμα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Φραγκίσκου, αλλά τον γκολ ακυρώνεται ως επιθετικό φάουλ.
_Στο 35ο λεπτό σουτ του Μυτάφη μέσα από την περιοχή με την μπάλα να σταματάει σε χέρι ποδοσφαιριστή της Κονίστρας, αλλά ο διαιτητής είπε "παίζεται" θεωρώντας το ακούσιο.
_Στο 45ο λεπτό άπιαστο σουτ του Ανδρέου έξω από την περιοχή 0-2.
_Στο 47ο λεπτό ωραίο σουτ του Πομάρες από πλάγια θέση, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Φραγκίσκου.
_Στο 50ο λεπτό γυριστό σουτ του Δρίτσουλα από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα δοκάρι και μέσα 1-2.
_Στο 52ο λεπτό τετ α τετ του Πίγκου, άψογο πλασέ και 1-3.
_Στο 63ο λεπτό κόρνερ του Μεταξά, κεφαλιά του Γιαννούλη μέσα από τη μικρή περιοχή, η μπάλα ελάχιστα έξω.
_Στο 71ο λεπτό τετ α τετ του Γιαννούλη με τα πόδια, σε κόρνερ ο Φραγκίσκος.
_Στο 72ο λεπτό σουτ του Πομάρες από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα δοκάρι και έξω.
_Στο 84ο λεπτό σουτ του Ανδρέου για τη Κονίστρα 1-4.
_Στο 89ο λεπτό κεφαλιά του Καρατζά 2-4.
_Στο 90ο+3ο λεπτό κλέψιμο του Δρίτσουλα για τον Άγιο Λουκά 3-4.