Τετάρτη 28 Σεπτεμβρίου 2022

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Α' Φάση): Ζάρακες-Ταμυναϊκός 0-6

Ο Ταμυναϊκός κέρδισε στα Ζάρκα την τοπική ομάδα 6-0, για την τρίτη αγωνιστική της πρώτης φάσης του κυπέλλου Εύβοιας. Η ομάδα του Αλιβερίου άνοιξε το σκορ στο 13′ με τέρμα του Πιλάτη και τρία λεπτά μετά ο Τρεπεκλής διπλασίασε τα τέρματα της.

Ο Τσούμαρης έκανε το 0-3 στο 22′ και στο 38′ σκόραρε ξανά, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι αυτή τη φορά. Ο Τρεπεκλής έβαλε και εκείνος δεύτερο προσωπικό γκολ, στο 65′, με τον Ποδαρά να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 81ο λεπτό.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ντούρας/Βελέντζας-Δελχάς.

ΓΚΟΛ: 13′ Πιλάτης, 16′ & 65′ Τρεπεκλής, 22′ & 38′ Τσούμαρης, 81′ Ποδαράς.

ΖΑΡΑΚΕΣ (Μπάμπης Γεωργίου): Γκάτσος, Ρέτσας, Ηλίας, Ν. Παναγιώτου (66′ Σύρμας), Ελευθερίου, Κέλλης, Σπανός, Μπουραντάς, Ντούνης, Μαντασάς, Σταμέλος (46′ Ι. Παναγιώτου).

ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ (Βαγγέλης Ντόβολης): Ζωντός, Πόγκας, Πιλάτης (46′ Δήμου), Καρατζάς (46′ Αντζέλι), Φωτιάς, Ντούρμας (58′ Κ. Πέππας), Τρεπεκλής, Ντόβολης (46′ Γ. Πέππας), Ποδαράς, Ι. Μώρος (58′ Τσολάκος), Τσούμαρης.