Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2022

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Α' Φάση): Άγιος Λουκάς-Μαρμάρι 1-4

Το Μαρμάρι κέρδισε στον Άγιο Λουκά την τοπική ομάδα 4-1, για τη δεύτερη αγωνιστική της πρώτης φάσης του κυπέλλου Εύβοιας. Ο Τσιλίκης άνοιξε το σκορ στο 34′ για τους φιλοξενούμενους, με τον Ντούντι να ισοφαρίζει για τους ‘λιγνιτωρύχους’ οκτώ λεπτά μετά.

Το ματς ήταν αμφίρροπο μέχρι και περίπου δέκα λεπτά την το τέλος του, με τον ΑΟΜ να έχει ένα ξέφρενο εξάλεπτο και να ‘καθαρίζει’ το ματς. Αρχικά ο Σούλας έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του και στο 84′ έκανε το 1-3, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, ενώ στο επόμενο λεπτό σκόραρε ξανά και ο Τσιλίκης, διαμορφώνοντας το τελικό 1-4.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κοντογιαννίδης/Καρβελάς-Καραδήμος.

ΓΚΟΛ: 42′ Ντούντι-34′ & 85′ Τσιλίκης, 79′ & 84′ Σούλας.

ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ (Δημήτρης Σκοντόβολος): Καπενής, Κιάτος, Γ. Πηλιχός (79′ Α. Κιούσης), Κόρμπας (72′ Α. Πηλιχός), Γκαρούτσος, Ριζογιάννης, Τριτσώνης, Κελάι, Κωτσής, Ν. Κιούσης (33′ Κοτολλάκου λ.τ.), Ντούντι (79′ Δ. Μπάνος).

ΜΑΡΜΑΡΙ (Ηλίας Οικονομίδης): Γκίκας, Αγουρίδας, Τσακιρίδης, Δ. Ποδαράς, Δινέτης, Βασιλειάδης, Φ. Ποδαράς, Ι. Μπάνος (55′ Σακελλαρίου), Τσιλίκης, Σούλας, Κέκης.